Kto som, alebo prečo železničiar do politiky išiel

Autor: František Stručka | 10.10.2019 o 12:04 | Karma článku: 1,63 | Prečítané:  559x

Dlhé roky, tak ako mnohí iní, som sa iba pozeral, čo nefunguje a nadával. Potom som prišiel na to, že ak chce človek posunúť veci skutočne dopredu, bez politiky to nepôjde.

Prečo?

V roku 2016 som ako riaditeľ energetiky na železničnom Cargu chcel nakúpiť elektrinu na tri roky dopredu, keďže ceny na burzách nezmyselne klesli a dalo sa očakávať že opätovne výrazne porastú. Tým by spoločnosť ušetrila milióny eur. Vedenie nesúhlasilo, dodnes môžem iba hádať, prečo asi. A tak som po dohode s generálnym riaditeľom z Carga odišiel.

Vtedy som pochopil, že akokoľvek chcete svoju robotu v štátnom sektore vykonávať dobre, ako jednotlivec nemáte prakticky žiadnu šancu čokoľvek zásadné zmeniť. 

Systém je potrebné zmeniť od základu, nie v jednej firme, ale prakticky vo všetkých, ktoré patria štátu. Aby sa to podarilo, musí vzniknúť tlak z najvyšších miest. Pochopil som, že ak chcem niečo zmeniť, bez politiky to nepôjde. Preto som vstúpil do strany Hlas pravice, ktorá chce Slovensko vrátiť k reformám. Bez nich to nepôjde.

Na tomto blogu sa  preto budem venovať otázkam energetiky a tomu, čo všetko v nej nefunguje. Keďže kritizovať nestačí, budem sa snažiť navrhnúť aj konkrétne riešenia, ako tento stav zmeniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?